M a r z e n i a - H o r y z o n t y - P o m i a nT r a v e l

 
KRAINA SŁOŃCA
 

Wycieczka zabierze nas do najważniejszych i najpiękniejszych miejsc Portugalii. Przemierzymy zarówno centralną prowincję Estremadura i Ribatejo, niemal afrykańskie krajobrazy Alantejo, południowe Algarve, jak również północny region kraju Minho - kolebkę portugalskiej państwowości. W programie znajdzie się kilka miast o bogatej historii: starożytna Coimbra, Tomar, Porto, czy Sintra oraz ważne miejsca kultu religijnego jak: Fatima i Bom Jezus do Monte. Obejrzymy najbardziej nastrojowe miasteczka północnej Portugalii: Amarante i Guimaraes, a także znajdziemy się na dwóch różnych krańcach Europy: Cabo da Roca i Cabo de Sao Vicente. Wspaniała podróż przez krainę historii i słońca!!!

Dzień 1 Warszawa | Lizbona
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie na dwie godziny przed odlotem. Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu w Lizbonie, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 Lizbona
Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony. Zobaczymy m.in. dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów, szesnastowieczny Torre de Belém ? perła sztuki manuelińskiej, Mosteiro dos Jerónimos - klasztor Hieronimitów, pomnik Odkrywców, oraz dzielnicę Alfama z zamkiem Św. Jerzego. Atrakcją będzie neogotycka winda - Elevador de Santa Justa o wysokości 32 m, zbudowana na przełomie XIX i XX w. Rozpościera się z niej wspaniała panorama miasta, którą będziemy podziwiać wjeżdżając na szczyt wieży. Następnie wrócimy do naszego hotelu na kolację. Wieczór spędzimy wsłuchani w poruszającą serce muzykę Fado. Nocleg.

Dzień 3 Lizbona | Tomar | Fatima | Lizbona
Po śniadaniu wyruszymy do miasteczka Tomar, założonego przez Templariuszy w XII w., kiedy to wspomagali oni Portugalczyków w walce przeciwko Maurom. Nad miastem góruje potężny, warowny zamek mieszczący Convento de Cristo. Klasztor ten nadal zachowuje elementy charakterystyczne dla Templariuszy oraz ich następców - Zakonu Chrystusa. Potęgę zakonu oraz królewskiego mecenatu podkreślają dekoracje manuelińskie, należące do najpiękniejszych w Portugalii. Centrum miasta stanowią ruchliwe, wąskie uliczki, gdzie znajduje się wiele przyjemnych kafejek i restauracji oraz uroczy Parque do Mouchao, którym będziemy spacerować. Następnie udamy się do Fatimy, miejsca licznych pielgrzymek Katolików. Tutaj w 1917 roku trójce dzieci objawiła się Matka Boża. Będziemy mieli sporo czasu na wizytę i refleksje w słynnym Sanktuarium Maryjnym. Możliwość uczestniczenia w nabożeństwie i procesji różańcowej. Wieczorem wrócimy do hotelu w Lizbonie na kolację i nocleg.

Dzień 4 Lizbona | Coimbra | Porto
Po śniadaniu przejedziemy do Coimbra - miasta, w którym przyszło na świat sześciu królów Portugalii, a także znajduje się najstarszy w kraju uniwersytet. Zobaczymy tu zabytkową bramę Arco de Almedina z XII w., kościół Santa Cruz oraz katedry Sé Velha i Sé Nova. Przypominająca twierdzę Katedra Sé Velha uważana jest za najwspanialszą budowlę romańską w Portugalii. Została wzniesiona w 1064 r. na pamiątkę zwycięstwa nad Maurami. Po południu dotrzemy do Porto - znanego jako centrum przemysłu winnego. Odwiedzimy okolice Vila Nova de Gaia, która specjalizuje się w przechowywaniu i spedycji porto. Razem z przewodnikiem udamy się do słynnej fabryki wina Graham's Port Wine Cellary. Będziemy mieli okazję podziwiać to piękne miasto nocą, a widoki będą naprawdę spektakularne, gdyż rozciąga się ono po obu brzegach rzeki Douro. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Porto, kolacja. Nocleg.

Dzień 5 Porto | Bom Jezus do Monte | Amarante | Guimaraes | Porto
Po śniadaniu wybierzemy się do Bom Jezus do Monte, popularnego sanktuarium Portugalii, położonego na zalesionym zboczu wzgórza na wschód od Bragi. Na szczyt wzgórza wjeżdżamy kolejką szynową lub spacerujemy barokowymi schodami. Znajduje się tu niewielka świątynia, a rozciągające się z niej widoki są doprawdy niesamowite. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Amarante, jedna z perełek Portugalii. Podobnie jak Porto, miasteczko rozciąga się po obu brzegach rzeki Douro. Wzdłuż wąskich uliczek wznoszą się XVII wieczne rezydencje, a wiele restauracji oferuje największe smakołyki portugalskiej kuchni. Tego dnia odwiedzimy także Guimaraes, uważane za kolebkę narodu. Wieczorem wrócimy do hotelu w Porto na kolację i nocleg.

Dzień 6 Porto | Nazaré
Po śniadaniu zwiedzimy najbardziej interesujące miejsca Porto. Zobaczymy m.in. katedrę, Palácio da Bolsa z przepiękną Salą Arabską, oraz znajdujący się w pobliżu renesansowy kościół Św. Franciszka i dworzec Sao Bento z przełomu XIX i XX w. Po południu wyruszymy do Nazaré - uroczej wioski rybackiej o lekkiej, przyjemnej atmosferze. Zakwaterowanie w hotelu, następnie spacer na plażę. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7 Nazaré | Sintra | Cabo da Roca | Armaçao de Pera
Po śniadaniu udamy się do Sintra, które bogato ozdobiły historia i przyroda. Odwiedzimy między innymi bajkowy Pałac Monserrate i jego egzotyczne grody. Zobaczymy także Palácio da Pena, położony na najwyższym szczycie Serra de Sintra. Kolejną atrakcją dnia będzie Cabo da Roca ? najdalej wysunięte na zachód miejsce Europy. Turyści obowiązkowo odwiedzają to miejsce ze względu na wspaniałą panoramę oceanu i świadomość obecności na ?krańcu kontynentu?. Następnie wyruszymy w kierunku Algarve. Po południu zakwaterujemy się hotelu w Armaçao de Pera. Wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

Dzień 8 Armaçao de Pera | Serra de Monchique
Po śniadaniu dzień wolny. Wypoczynek na piaszczystych i słonecznych plażach. Opcjonalnie proponujemy wycieczkę fakultatywną na Serra de Monchique. Góry posiadają bogatą szatę roślinną, a najwyższy ich szczyt - Foia sięga 902 m.
Wieczorem kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 9 Armaçao de Pera | Cabo de Sao Vicente | Sagres | Armaçao de Pera
Po śniadaniu wyruszymy na Cabo de Sao Vicente. Jest to najbardziej wysunięty na południowy-zachód przylądek Europy. W średniowieczu wierzono, że stanowi on koniec świata. Stoi tutaj latarnia morska o zasięgu 95 km, uważana za najmocniejszą w Europie. Panorama 60 metrowych klifów jest naprawdę wspaniała. Następnie udamy się do Sagres, gdzie w erze wielkiej ekspansji Henryk Żeglarz wybudował twierdzę i założył szkołę morską. Będziemy spacerować w pobliżu XII - wiecznego fortu, podziwiając piękne pejzaże. Być może zobaczymy rybaków balansujących na krawędzi klifów. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10 Armaçao de Pera | Tróia | Setúbal | Lizbona
Po śniadaniu wyruszymy do miasteczka Tróia, która leży na Atlantyckim Wybrzeżu. Piękne, piaszczyste i słoneczne plaże czynią ją jednym z najbardziej popularnych miejsc letniego wypoczynku w Portugalii. Popłyniemy stąd promem do Setúbal, skąd udamy się do Lizbony. Do stolicy wjedziemy słynnym mostem Ponte Vasco da Gama. Program Amazing Discoveries zamyka popołudnie w Lizbonie. Znajdziemy czas na ostatnie zakupy i kolację podaną z dobrym portugalskim winem. Następnie pożegnamy się z Portugalią i przejedziemy na lotnisko, skąd odlecimy do Warszawy (przylot ok. 6 rano).

 
 
Ceny zależą od wielkości grupy, terminu wycieczki oraz standardu zakwaterowania. W celu otrzymania dalszych informacji prosimy o kontakt. Bedzie nam miło służyć Państwu pomocą.
 
 

 
 
 
Wycieczki
8 DNI
8 DNI
8 DNI
10 DNI
Kraina Słońca
WYJAZDY SPECJALNE
Wycieczki organizujemy także dla gości indywidualnych i małych grup (min. 2 osoby).
REZERWACJA
Prosimy o kontakt w celu uzyskania dodatkowych informacji, terminów i cen wycieczek, oraz w sprawie dokonania rezerwacji.