M a r z e n i a - H o r y z o n t y - P o m i a nT r a v e l
 

PERŁY PORTUGALII
 

Wycieczka odsłoni przed nami uroki zachodniej i centralnej Portugalii. Krajobrazy będą wyżynne, wolne od ruchliwych, głośnych i olbrzymich miast. Odwiedzimy najbardziej nastrojowe miasteczka i wioski, jakich nie można odnaleźć gdzie indziej oraz pasmo najwyższych gór Portugalii - Serra da Estrela. Wjedziemy do przybrzeżnego miasteczka Óbidos, położonej w głąb lądu uroczej wioski: Idanha a Velha, odosobnionego Monsaraz i zdumiewającego Marvau. Zobaczymy Monsanto - uznane w 1938 r. za najbardziej portugalską wioskę. W programie znajdzie się także kilka miast o bogatej historii: starożytna Coimbra oraz urocza Evora. Nasza wycieczka będzie wielką przygodą, która dostarczy niesamowitych wrażeń i wspomnień. Najbardziej relaksująca, o malowniczych krajobrazach, widokach zapierających dech w piersi i niesamowitej, lekkiej atmosferze.

Dzień 1 Warszawa | Lizbona
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie na dwie godziny przed odlotem. Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu w Lizbonie, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 Lizbona | Óbidos | Lizbona
Po śniadaniu przejedziemy do pierwszej w naszym programie perełki Portugalii. Jest nią Óbidos, małe miasteczko, które natychmiast podbija wszystkich serca. Nad miastem wznosi się średniowieczny zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Wewnątrz murów miasta nie można poruszać się samochodem. Będziemy spacerować wąskimi uliczkami, oglądając i kupując drobne pamiątki. Okazja jest niepowtarzalna, gdyż uliczki wypełnione są licznymi sklepikami z wyrobami tutejszych rzemieślników. Zainteresowani będą mogli wybrać się także na wycieczkę do Peniche, uroczego miasteczka rybackiego, o pięknej, piaszczystej plaży. Późnym popołudniem wrócimy do naszego hotelu na kolację. Wieczór spędzimy wsłuchani w poruszającą serce muzykę Fado. Nocleg.

Dzień 3 Lizbona| Fatima| Coimbra
Po śniadaniu udamy się do Fatimy. Znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne stanowi cel licznych pielgrzymek katolików z całego świata, a jego popularność można porównać ze świątyniami w Santiago de Compostela w Hiszpanii i Lourdes we Francji. Tutaj w 1917 roku trójce dzieci objawiła się Matka Boża. Następnie przejedziemy do Coimbra. Odwiedzimy historyczne centrum miasta. Zobaczymy m.in.: Arco de Almedina z XII w. - bramę starego miasta, wspaniałą architekturę katedr: Sé Velha i Sé Nova oraz kościoła Santa Cruz, w którym pochowani są dwaj pierwsi władcy Portugalii. Zwiedzimy też najstarszy uniwersytet kraju, a z parku Manuel Braga wyruszymy na rejs wzdłuż rzeki Mondego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Nocleg.

Dzień 4 Serra da Estrela | Monsanto | Idana a Velha | Castelo Branco
Po śniadaniu wyruszymy do dwóch uroczych miejscowości. Doga, którą wybierzemy prowadzi przez pasmo najwyższych gór Portugalii tzw. Gwiaździstych Gór - Serra da Estrela. Najwyższy ich szczyt Torre mierzy prawie 2 000 m n.p.m. Przejażdżka wewnątrz tego rezerwatu przyrody jest prawdziwie spektakularna. Zatrzymamy się przy Poço do Interno, malowniczej kaskadzie w wąwozie rzeki Leandros. Pierwszą miejscowością, którą odwiedzimy będzie Monsanto - uznane w 1938 r. za najbardziej portugalską wioskę. Wioska położona jest na granitowym zboczu, a jej zabudowania wtapiają się pomiędzy potężne, szare skały. Mieszkańcy są tu bardzo uprzejmi i gościnni. Idanha a Velha jest kolejnym żywym muzeum. Ukryta wśród gajów oliwnych i drzew korkowych populacja liczy około 40 mieszkańców. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Castelo Branco, kolacja. Nocleg.

Dzień 5 Castelo Branco | Marvau | Evora
Po śniadaniu udamy się do kolejnej perełki Portugalii. Po drodze zobaczymy jaskinię Moeda, odkrytą w latach siedemdziesiątych. Delikatne oświetlenie i muzyka klasyczna składają się na przyjemną atmosferę zwiedzania. Podobnie jak Óbidos, Monsanto i Monsaraz, Marvau należy do miasteczek, w których zwykły spacer daje uczucie prawdziwej satysfakcji. Pejzaże rozciągające się wokół murów obronnych miasta są niesamowite, zwłaszcza o zachodzie słońca. Następnie przejedziemy do miasta Evora o długiej i ciekawej historii. Zobaczymy słynną kaplicę czaszek - Kapela dos Ossos, Rzymską Świątynię z II w. n.e. oraz Stary Uniwersytet. Odwiedzimy także niewielkie sklepy rzemiosła artystycznego znajdujące się wzdłuż Rua 5 de Outubro. Można nabyć w nich wiele atrakcyjnych wyrobów, począwszy od malowanych krzeseł do rzeźbionych korków. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Nocleg.

Dzień 6 Evora | Monsaraz | Evora
Po śniadaniu wyruszymy do Monsaraz. Miasteczko znajduje się w krainie Alantejo, która słynie przede wszystkim z produkcji wina, a okolice Monsaraz odgrywają tutaj szczególną rolę. Wznoszącą się na wzgórzu średniowieczną wioskę można zobaczyć już ze znacznej odległości. Niewielkie Monsaraz zajmuje ważne miejsce w historii Portugalii. Otoczone jest murem, dlatego zatrzymujemy się na zewnątrz głównego wejścia i rozpoczynamy uroczy spacer. Dookoła rozpościerają się cudowne pejzaże Alantejo, m.in. Jezioro Alqueva, jedno z największych sztucznych jezior w Europie. Do miasta Évora wracamy krętą, wyżynną drogą poprzez tereny parków narodowych i winnic - niemal afrykańskie krajobrazy. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7 Evora | Tróia | Setúbal | Lizbona
Po śniadaniu wyruszymy do miasteczka Tróia, która leży na Atlantyckim Wybrzeżu. Po drodze miniemy eukaliptusowe, sosnowe lasy, a także łagodną, zachodnią część Alantejo. Z Tróia popłyniemy promem do Setúbal, skąd udamy się do Lizbony. Do stolicy wjedziemy słynnym mostem Ponte Vasco da Gama. Ostatni wieczór spędzimy w Lizbonie delektując się prawdziwie portugalską muzyką Fado. Jeśli Portugalia do tej pory nie podbiła naszych serc, z pewnością ten wieczór to odmieni?

Dzień 8 Lizbona
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Portugalii. Dzień wypełni nam spacer uliczkami i bulwarami Lizbony z niezliczoną ilością wspaniałych budowli, pałaców i kościołów. Zobaczymy m.in. szesnastowieczny Palácio de Belém - obecną rezydencję prezydenta Portugalii, Mosteiro dos Jerónimos - klasztor Hieronimitów, Katedrę i pomnik Wielkich Odkrywców oraz zamek Św. Jerzego. Atrakcją będzie neogotycka winda - Elevador de Santa Justa o wysokości 32 m, zbudowana na przełomie XIX i XX w. Rozpościera się z niej wspaniała panorama miasta, którą będziemy podziwiać wjeżdżając na szczyt wieży.
Wieczorem znajdziemy jeszcze czas na ostatnią kolację podaną z dobrym portugalskim winem. Następnie pożegnamy się z Portugalią i przejedziemy na lotnisko, skąd odlecimy do Warszawy (przylot ok. 6 rano).

 
 
Ceny zależą od wielkości grupy, terminu wycieczki oraz standardu zakwaterowania. W celu otrzymania dalszych informacji prosimy o kontakt. Bedzie nam miło służyć Państwu pomocą.
 
 

 
 
 
Wycieczki
8 DNI
8 DNI
Perły Portugalii
8 DNI
10 DNI
WYJAZDY SPECJALNE
Wycieczki organizujemy także dla gości indywidualnych i małych grup (min. 2 osoby).
REZERWACJA
Prosimy o kontakt w celu uzyskania dodatkowych informacji, terminów i cen wycieczek, oraz w sprawie dokonania rezerwacji.