M a r z e n i a - H o r y z o n t y - P o m i a nT r a v e l

 
ŚWIATŁO ATLANTYKU
 

Wycieczkę rozpoczynamy w stolicy Portugalii. Opuszczając wybrzeże Lizbony, udajemy się kolejno w stronę centralnej prowincji Estremadura i Ribatejo, dzikich i niemal afrykańskich krajobrazów regionu Alantejo, a także słonecznego Algarve. Nazwa wycieczki pochodzi od zabytkowych latarni, które zdobią dwa różne krańce Europy. Cabo da Roca jest przylądkiem najbardziej wysuniętym na zachód, z kolei Cabo de Sao Vicente wyznacza kraniec kontynentu na południowy-zachód. Sintrę, Fatimę i ich okolice bogato zdobią przyroda i historia, Alantejo natomiast cechują rozległe, dalekie horyzonty. Przemierzamy przepiękne krajobrazy, mijając jeziora, wybrzeże z niezliczoną ilością klifów i piaszczystych plaż. Urocza podróż przez południową i centralną Portugalię.

Dzień 1 Warszawa | Lizbona
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie na dwie godziny przed odlotem. Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu w Lizbonie, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 Lizbona
Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony. Na początku odwiedzimy Parc das Naçoes, gdzie w 1998 r. odbyła się międzynarodowa wystawa Expo. Przybrzeżna kolejka linowa umożliwi nam obejrzenie wzniesionych dla Expo budowli oraz pejzaży olbrzymiego portu. Popołudnie wypełni spacer uliczkami i bulwarami z niezliczoną ilością wspaniałych budowli, pałaców i kościołów. Zobaczymy m.in. dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów, szesnastowieczny Torre de Belém ? perła sztuki manuelińskiej, Mosteiro dos Jerónimos - klasztor Hieronimitów, pomnik Odkrywców, oraz dzielnicę Alfama z zamkiem Św. Jerzego. Wieczór spędzimy delektując się prawdziwie portugalską muzyką Fado. Kolacja, nocleg.

Dzień 3 Lizbona | Cabo da Roca | Sintra | Lizbona
Po śniadaniu udamy się na Cabo da Roca ? najdalej wysunięte na zachód miejsce Europy. Turyści obowiązkowo odwiedzają to miejsce ze względu na wspaniałą panoramę oceanu i świadomość obecności na ?krańcu kontynentu?. Kolejną atrakcją dnia będzie zwiedzanie miasta Sintra, które bogato ozdobiły historia i przyroda. Odwiedzimy między innymi bajkowy Pałac Monserrate i jego egzotyczne ogrody. Zobaczymy także Palácio da Pena, położony na najwyższym szczycie Serra de Sintra. Dla niektórych atrakcją będzie spacer do pałacu, z kolei innych ucieszy przejażdżka piękną alejką. Resztę dnia spędzimy w centrum Sintra spacerując we wspaniałej aurze miasta, na którą składają się jego niepowtarzalna atmosfera i ciekawa architektura. Wieczorem wrócimy do naszego hotelu w Lizbonie na kolację i nocleg.

Dzień 4 Lizbona | Fatima | Tomar | Lizbona
Po śniadaniu przejedziemy do miasteczka Tomar, założonego przez Templariuszy w XII w. Odwiedzimy tu Convento de Cristo: klasztor rycerzy - zakonników mieszczący się w potężnym, warownym zamku. Klasztor ten nadal zachowuje elementy charakterystyczne dla Templariuszy oraz ich następców - Zakonu Chrystusa. Potęgę zakonu oraz królewskiego mecenatu podkreślają dekoracje manuelińskie, należące do najpiękniejszych w Portugalii. Wizyta w zamku razem z przewodnikiem odsłoni przed nami historię tego ważnego zabytku. Centrum miasta stanowią ruchliwe, wąskie uliczki, gdzie znajduje się wiele przyjemnych kafejek i restauracji oraz uroczy Parque do Mouchao, którym będziemy spacerować. Następnie udamy się do Fatimy, miejsca licznych pielgrzymek Katolików. Tutaj w 1917 roku trójce dzieci objawiła się Matka Boża. Będziemy mieli sporo czasu na wizytę i refleksje w słynnym Sanktuarium Maryjnym. Możliwość uczestniczenia w nabożeństwie i procesji różańcowej. Wieczorem wrócimy do hotelu w Lizbonie na kolację i nocleg.

Dzień 5 Lizbona | Obidos | Armaçao de Pera
Po śniadaniu udamy się do Obidos. Jest to małe miasteczko, które natychmiast podbija wszystkich serca. Nad miastem wznosi się średniowieczny zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Wewnątrz murów miasta nie można poruszać się samochodem. Będziemy spacerować wąskimi uliczkami, oglądając i kupując drobne pamiątki. Okazja jest niepowtarzalna, gdyż uliczki wypełnione są licznymi sklepikami z wyrobami tutejszych rzemieślników. Po południu wyruszymy w stronę Algarve. Wieczorem zakwaterujemy się hotelu w Armaçao de Pera, w którym spędzimy trzy noce. Kolacja, nocleg.

Dzień 6 Armaçao de Pera | Serra de Monchique
Po śniadaniu dzień wolny. Wypoczynek na piaszczystych i słonecznych plażach. Opcjonalnie proponujemy wycieczkę fakultatywną na Serra de Monchique. Góry posiadają bogatą szatę roślinną, a najwyższy ich szczyt ? Foia sięga 902 m.
Wieczorem kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 7 Armaçao de Pera | Cabo de Sao Vicente | Sagres | Armaçao de Pera
Po śniadaniu wyruszymy na Cabo de Sao Vicente. Jest to najbardziej wysunięty na południowy-zachód przylądek Europy. W średniowieczu wierzono, że stanowi on koniec świata. Stoi tutaj latarnia morska o zasięgu 95 km, uważana za najmocniejszą w Europie. Panorama 60 metrowych klifów jest naprawdę wspaniała. Następnie przejedziemy do Sagres, gdzie w erze wielkiej ekspansji Henryk Żeglarz wybudował twierdzę i założył szkołę morską. Będziemy spacerować w pobliżu XII - wiecznego fortu, podziwiając piękne pejzaże. Być może zobaczymy rybaków balansujących na krawędzi klifów. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8 Armaçao de Pera | Tróia | Setúbal | Lizbona
Po śniadaniu wyruszymy do miasteczka Tróia, która leży na Atlantyckim Wybrzeżu. Piękne, piaszczyste i słoneczne plaże czynią ją jednym z najbardziej popularnych miejsc letniego wypoczynku w Portugalii. Popłyniemy stąd promem do Setúbal, skąd udamy się do Lizbony. Do stolicy wjedziemy słynnym mostem Ponte Vasco da Gama.
Program Amazing Discoveries zamyka popołudnie w Lizbonie. Znajdziemy czas na ostatnie zakupy i kolację podaną z dobrym portugalskim winem. Następnie pożegnamy się z Portugalią i przejedziemy na lotnisko, skąd odlecimy do Warszawy (przylot ok. 6 rano).

 
 
Ceny zależą od wielkości grupy, terminu wycieczki oraz standardu zakwaterowania. W celu otrzymania dalszych informacji prosimy o kontakt. Bedzie nam miło służyć Państwu pomocą.
 
 

 
 
 
Wycieczki
8 DNI
Światło Atlantyku
8 DNI
8 DNI
10 DNI
WYJAZDY SPECJALNE
Wycieczki organizujemy także dla gości indywidualnych i małych grup (min. 2 osoby).
REZERWACJA
Prosimy o kontakt w celu uzyskania dodatkowych informacji, terminów i cen wycieczek, oraz w sprawie dokonania rezerwacji.