M a r z e n i a - H o r y z o n t y - P o m i a nT r a v e l

 
MAGICZNA PORTUGALIA
 

Przez kolejne 8 dni przemierzamy środkową i północną część Portugalii. Podróżujemy przez Wybrzeże Lizbońskie, krainę Estramadura i Ribatejo, oraz Minho. Zwiedzimy duże miasta, miasteczka i wioski. Zatrzymamy się w Porto - słynącym na całym świecie z produkcji wielu gatunków wina, a także w starożytnej Coimbra. Dotrzemy niemal do północnej granicy z Hiszpanią, w pobliżu której znajduje się historyczne miasteczko - Viana do Castelo oraz rzymska Ponte de Lima. Odwiedzimy Sanktuaria: w Fatimie i Bom Jezus do Monte. Zobaczymy najbardziej nastrojowe miasteczka północnej Portugalii: Amarante i Guimaraes. Oba posiadają czarujące uliczki, wiele przyjemnych kafejek i restauracji. Wycieczka pozwoli odkryć nam te cudowne zakątki oraz ich niepowtarzalną atmosferę.

Dzień 1 Warszawa | Lizbona
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie na dwie godziny przed odlotem. Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu w Lizbonie, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 Lizbona| Tomar | Fatima| Lizbona
Po śniadaniu wyruszymy do miasteczka Tomar, założonego przez Templariuszy w XII w., kiedy to wspomagali oni Portugalczyków w walce przeciwko Maurom. Nad miastem góruje potężny, warowny zamek mieszczący Convento de Cristo. Klasztor ten nadal zachowuje elementy charakterystyczne dla Templariuszy oraz ich następców - Zakonu Chrystusa. Potęgę zakonu oraz królewskiego mecenatu podkreślają dekoracje manuelińskie, należące do najpiękniejszych w Portugalii. Centrum miasta stanowią ruchliwe, wąskie uliczki, gdzie znajduje się wiele przyjemnych kafejek i restauracji oraz uroczy Parque do Mouchao, którym będziemy spacerować. Następnie udamy się do Fatimy, miejsca licznych pielgrzymek Katolików. Tutaj w 1917 roku trójce dzieci objawiła się Matka Boża. Będziemy mieli sporo czasu na wizytę i refleksje w słynnym Sanktuarium Maryjnym. Możliwość uczestniczenia w nabożeństwie i procesji różańcowej. Wieczorem wrócimy do hotelu w Lizbonie na kolację i nocleg.

Dzień 3 Lizbona | Coimbra | Porto
Po śniadaniu przejedziemy do Coimbra - miasta, w którym przyszło na świat sześciu królów Portugalii, a także znajduje się najstarszy w kraju uniwersytet. Zobaczymy tu zabytkową bramę Arco de Almedina z XII w., kościół Santa Cruz oraz katedry Sé Velha i Sé Nova. Przypominająca twierdzę Katedra Sé Velha uważana jest za najwspanialszą budowlę romańską w Portugalii. Została wzniesiona w 1064 r. na pamiątkę zwycięstwa nad Maurami. Późnym popołudniem dotrzemy do Porto - znanego jako centrum przemysłu winnego. Będziemy mieli okazję podziwiać to piękne miasto nocą, a widoki będą naprawdę spektakularne, gdyż rozciąga się ono po obu brzegach rzeki Douro. Zakwaterowanie w hotelu w Porto, kolacja. Nocleg.

Dzień 4 Porto
Po śniadaniu zwiedzimy najbardziej interesujące miejsca popularnego Porto. Zobaczymy m.in. katedrę, Palácio da Bolsa z przepiękną Salą Arabską, kościół Św. Franciszka i dworzec kolejowy Sao Bento z przełomu XIX i XX w. Odwiedzimy też okolice Vila Nova de Gaia, która specjalizuje się w przechowywaniu i spedycji porto. Razem z przewodnikiem udamy się do słynnej fabryki wina Graham's Port Wine Cellary. Wieczorem kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 5 Porto | Viana do Castelo | Ponte de Lima | Porto
Po śniadaniu przejedziemy do Viana do Castelo. Miasteczko zyskało sławę jako ważny ośrodek rybacki oraz miejsce, gdzie budowano statki i skąd pochodziła większość żeglarzy wyruszających w dalekie wyprawy morskie w epoce wielkich odkryć geograficznych. Jego kręte uliczki i urocze skwery z łatwością odkryjemy na piechotę. Centrum miasta - Praça da Repúblika wypełnione jest małymi kafejkami i restauracjami. Znajduje się tu dawny ratusz - Paços do Concelho, pochodzący z epoki gotyku oraz piękne rezydencje. Udamy się także do oddalonej od centrum, Monte de Santa Luzia, gdzie zobaczymy bazylikę, wzorowaną na Sacre Coeur w Paryżu. Z Sanktuarium rozciąga się wspaniała panorama na Viana do Castelo i okolice. Wracając do Porto zatrzymamy się jeszcze w Ponte de Lima. Obejrzymy tu kamienny most rzymski oraz XV- wieczny kościół Santo António, w którym obecnie mieści się muzeum sztuki sakralnej. Wieczorem kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 6 Porto | Bom Jezus do Monte | Amarante | Guimaraes | Porto
Po śniadaniu wybierzemy się do Bom Jezus do Monte, popularnego sanktuarium Portugalii, położonego na zalesionym zboczu wzgórza na wschód od Bragi. Na szczyt wzgórza wjeżdżamy kolejką szynową lub spacerujemy barokowymi schodami. Znajduje się tu niewielka świątynia, a rozciągające się z niej widoki są doprawdy niesamowite. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Amarante, jedna z perełek Portugalii. Podobnie jak Porto, miasteczko rozciąga się po obu brzegach rzeki Douro. Wzdłuż wąskich uliczek wznoszą się XVII wieczne rezydencje, a wiele restauracji oferuje największe smakołyki portugalskiej kuchni. Tego dnia odwiedzimy także Guimaraes, uważane za kolebkę narodu. Wieczorem wrócimy do hotelu w Porto na kolację i nocleg.

Dzień 7 Porto | Nazaré | Lizbona
Po śniadaniu wyruszymy do Nazaré - uroczej wioski rybackiej o lekkiej, przyjemnej atmosferze. Położona przy wspaniałej plaży stanowi popularne miejsce wakacyjnego wypoczynku. Będziemy mieli okazję odpocząć w tym słynnym kurorcie. Po południu przejedziemy do Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Ostatni wieczór spędzimy wsłuchani w poruszającą serce muzykę Fado. Jeśli Portugalia do tej pory nie podbiła naszych serc, z pewnością ten wieczór to odmieni? Nocleg.

Dzień 8 Lizbona
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Portugalii. Dzień wypełni nam spacer uliczkami i bulwarami Lizbony z niezliczoną ilością wspaniałych budowli, pałaców i kościołów. Zobaczymy m.in. Zobaczymy m.in. dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów, szesnastowieczny Torre de Belém ? perła sztuki manuelińskiej, Mosteiro dos Jerónimos - klasztor Hieronimitów, pomnik Odkrywców, oraz dzielnicę Alfama z zamkiem Św. Jerzego. Atrakcją będzie neogotycka winda - Elevador de Santa Justa o wysokości 32 m, zbudowana na przełomie XIX i XX w. Rozpościera się z niej wspaniała panorama miasta, którą będziemy podziwiać wjeżdżając na szczyt wieży. Wieczorem znajdziemy jeszcze czas na ostatnią kolację podaną z dobrym portugalskim winem. Następnie pożegnamy się z Portugalią i przejedziemy na lotnisko, skąd odlecimy do Warszawy (przylot ok. 6 rano).

 
 
Ceny zależą od wielkości grupy, terminu wycieczki oraz standardu zakwaterowania. W celu otrzymania dalszych informacji prosimy o kontakt. Bedzie nam miło służyć Państwu pomocą.
 
 

 
 
 
Wycieczki
8 DNI
8 DNI
8 DNI
Magiczna Portugalia
10 DNI
WYJAZDY SPECJALNE
Wycieczki organizujemy także dla gości indywidualnych i małych grup (min. 2 osoby).
REZERWACJA
Prosimy o kontakt w celu uzyskania dodatkowych informacji, terminów i cen wycieczek, oraz w sprawie dokonania rezerwacji.